Beseda s paní spisovatelkou Lenkou Rožnovskou

14.11.2013 12:50

Dne 13. 11. 2013 se konala ve třídě prvňáčků Beseda s paní spisovatelkou Lenkou Rožnovskou a jejím psem Kuliočkem. Na úvod se děti představily pejskovi Kuliočkovi a ten jim za odměnu dal buď lízanec nebo čenichovku. Poté paní spisovatelka představila dětem své krásné knížky. Společně s dětmi se věnovala nejvíce knize Školačka Kristýnka. Děti plnily úkoly spojené s jednotlivými kapitolami této knížky jako: Brouk v hlavě, Bonbónový déšť, Máslo na hlavě, Kočkování, Schovávačka apod. Na závěr je čekalo nádherné vysvědčení a poslední úkol z knížky Buchtobraní, kdy jedly skutečné buchty.

Pro děti přikládám dopis od Kuliočka:

 

BAF, HAF PRVŇÁČCI PORGÁČCI, HAF,

ZDRAVÍM VÁS ZE SVÉ BOUDY A MOC NA VÁS VZPOMÍNÁM, BAF, JAK JSTE BYLI PŘI BESEDOVÁNÍ S MOU PANÍ SPISOVATELKOU LENKOU ROŽNOVSKOU HODNÍ. HAF.

BAF. VYPRÁVĚL JSEM O VÁS SVÉMU KAMARÁDOVI KOCOUROVI KOBLÍŽKOVI, BAF, U VŠECH PSÍCH A KOČIČÍCH BLECH, MĚLY JSTE HO, DĚTI, VIDĚT! ON SMUTNĚ KOUKAL A JEŠTĚ SMUTNĚJI MŇOUKAL, ŽE MI VÁS, KAMARÁDI, ZÁVIDÍ. BAF. A TAK JSEM MU POŠEPTAL, AŤ NESMUTNÍ A NEZÁVIDÍ, ŽE HO JEDNOU K VÁM DO ŠKOLY VEZMU. HAF.

JSTE PRO? ANO? TAK TŘIKRÁT ŠTĚKNĚTE.

HAF. HAF. HAF. HURÁ!!! BEZVA! AŤ MAJÍ VŠI POSVÍCENÍ! DOJEDNÁNO, PLATÍ TO. UVIDÍME SE PŘÍŠTĚ A VEDLE PSÍCH KOUSKŮ VÁS ČEKAJÍ I PĚKNÉ KOČIČINY. BAF.

 

                                                            VÁŠ PES KULIOK